Денес е вторник, 15 јуни 2021

НАЈНОВО

Филмови

Spider-Man 4 (Sam Raimi): Визуелен приказ на битката со Vulture! (ВИДЕО)

'Spide-Man 4' за малку ќе бил реалност, дознајте повеќе за негативците, тепачките и приказната во филмот. Во 2009 година официјално беше прекината изработката на четвртото...

Netflix Geeked FINAL DAY 5: The Witcher, Castlevania, League of Legends и многу повеќе!

  Привот ексклузивен клип за Arcane, League of Legends анимираната ТВ серија. https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403383097463390211?s=20     King Dice! https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403384232756588544?s=20   Castlevania продолжува, најавена нова анимирана серија на Netflix. За сите детали прочитајте ја...

СЕРИИ

Assassin’s Creed покрај многуте адаптации од видеоигри во серија. Netflix и Ubisoft!

Втората адаптација на видеоиграта Assassins's Creed овој пат во телевизиска серија од Netflix и Ubisoft склучено со нивниот договор за изработка на серии и...

Фото: Ewan McGregor на снимањето на ‘Obi-Wan Kenobi’

Актерот успеа да го сокрие костумот на Obi-Wan од фотографи под филмски мантил. Добивме први слики од снимањето на можеби најочекуваната Star Wars серија која...

ГЕЈМИНГ

СТРИПОВИ

Terrax The Tamer – ликот во Marvel стриповите кој наликува на Darkseid (ВИДЕО)

Thanos не е единствениот лик кој црпи инспирација од Darkseid во Marvel стриповите. Како диктатор на мал град на месечината наречена Birj, оддалечена 8000 светлосни...

Бидете во контакт 🙂

652ФановиLike
6,430СледачиFollow
Реклама

Поп Култура

#MARVEL

E3: Нова ‘Guardians of the Galaxy’ видеоигра! (Gameplay)

Eidos-Montréal заедно со Sqare Enix како издавач ги здружија силите за нова видеоигра директно од стриповите на Marvel. Последната Marvel игра на Square Enix како...

#DC

Injustice анимиран филм, The Long Halloween Part 2 Trailer, Green Lantern HBO Max Casting, Batgirl добива режисери

Двата нови анимирани филмови на DC + актер за новата Green Lantern серија на HBO Max 'Injustice: Gods Among Us' анимиран филм Најновите најавени анимирани филмови...

АНИМЕ

Fullmetal Alchemist со нов проект по повод 20-годишнина!

Издавачот Shonen Gangan и креаторката на Fullmetal Alchemist, Hiromu Arakawa спремаат нов проект за прослава на 20-годишнината од искачањето на првиот број на мангата. Hiromu...

Netflix Geeked FINAL DAY 5: The Witcher, Castlevania, League of Legends и многу повеќе!

  Привот ексклузивен клип за Arcane, League of Legends анимираната ТВ серија. https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403383097463390211?s=20     King Dice! https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403384232756588544?s=20   Castlevania продолжува, најавена нова анимирана серија на Netflix. За сите детали прочитајте ја...

Netflix Geeked DAY 4: Masters of the Universe, Resident Evil, Godzilla, Gundam и многу повеќе!

  Погледнете го првиот официјален трејлер за новата легендарна Masters of the Universe: Revelation анимирана ТВ Серија! https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403020579389644801?s=20 Кастингот за новиот аниме проект на Zack Snyder! https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1403021433383448577?s=20 The Loud...

13 богови против 13 значајни луѓе од историјата на човештвото, Record of Ragnarok доби аниме адаптација

Record of Ragnarok, исто така познат како Shūmatsu no Walküre („Валкири на крајот“), е јапонска манга напишана од Shinya Umemura и Takumi Fukui и...

Attack on Titan постави нов Guinness World Record

Гинисовиот рекорд официјално ја потврди големaтa испечатена манга „Attack on Titan“ како најголема објавена книга. Издавачот на Attack on Titan, Kodansha, го држи рекордот...
Реклама
Реклама

СИТЕ КАТЕГОРИИ