Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокАнимеDemon Slayer: Kimetsu no Yaiba – Swordsmith Village Arc (ТРЕЈЛЕР)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – Swordsmith Village Arc (ТРЕЈЛЕР)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – Swordsmith Village Arc го доби првиот трејлер за време на настанот за годишнината на Demon Slayer.

Вработените од Ufotable се враќаат да го анимираат Swordsmith Village Arc заедно со актерската екипа која ги повторува своите улоги.

Сеуште не е потврден датумот за третата сезона, но се претпоставува дека следната сезона битребала да започне во средината на 2023та година.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО