Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокАнимеKakegurui Twin новата спин-оф аниме серијата на популарното аниме!

Kakegurui Twin новата спин-оф аниме серијата на популарното аниме!

Како трет дел од аниме серијата Kakegurui, беше откриено дека мангата „Kakegurui Twin“ ќе добија своја аниме адаптација. Продолжувајќи од досегашната работа на аниме серијата Kakegurui, MAPPA ќе продолжи да продуцира, а Minami Tanaka ќе биде задолжена за улогата на Mary Saotome. Ќе биде ексклузивно дистрибуирана ширум светот во август 2022 година како оригинална аниме серија на Нетфликс.

Kakegurui Twin ги прикажува настаните една година пред трансферот на Yumeko, во која што популарниот лик Mary Saotome е главниот лик во приказната. Родена во обично семејство, Mary е префрлена во Hyakkaou Gakuen, каде што е сведок на лудите правила на училиштето и „коцкарското крштевање“.

Kakegurui е базирано од манга серијалот кој беше објавувана во „Monthly Gangan JOKER“ (на Square Enix). Yumeko Jabami (Jabami Yumeko / CV: Saori Hayami), убава девојка од Kakegurui, ја предизвикува студентската организација да се коцкаат заедно со своите пријатели во приватното школо Hyakkaou Gakuen(Hyakkaou Private Academy), во кое доминира системот на часови по коцкање. Првата сезона беше емитуван во 2017 година, а втората „Kakegurui xx“ беше емитуван во 2019 година.

Исто така познатата аниме серија доби и Live-action серија и филм.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ