Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокПоп КултураГи дигитализиравме Dragon Ball, TMNT и Pokémon со синхронизација на македонски јазик!

Ги дигитализиравме Dragon Ball, TMNT и Pokémon со синхронизација на македонски јазик!

Ви текнува на легендарните CD-ња со цртани и аниме серии од списанието Оправдано Присутни? Повеќе нема потреба само да ви текнува, тие се овековечени во дигитален формат!

Сакаме да изразиме едно огромно БЛАГОДАРАМ до сите кои имаат интерес, се вклучија и ја поддржаа оваа иницијатица за зачувување на македонското (поп)културно наследство!
Би сакале да ве информираме дека нема да застанеме тука, работиме на дигитализирање и на останатите незаборавни цртани од нашето детство.
Со задоволство ви ги презентираме линковите:
За жал има по некоја епизода прескокната од Покемон, проблемот е од страна на тогашниот издавач A1, а ние го дигитализиравме целиот материјал од сите CD-ња кои некогаш биле издадени.
Неуморните херои Теодор Петровски, Марио Илиески и Филип Ташевски се задолжени за дигитализацијата, а сакаме да изразиме и еден голем поздрав до Тхе Мичо кој работел на илустрациите во списанието и на CD-њата заедно со опаковките.
Колекцијата на нашиот пријател @funkogram.mk (на Инстаграм)
Опаковка и CD од колекцијата на Христијан Митревски
ПОВРЗАНО

2 КОМЕНТАРИ

  1. Линковите за Покемон и ТМНТ не функционираат, има шанси да се постават на друго место?

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО