Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокАнимеJoJo's Bizarre Adventure Stone Ocean со официјален датум и 4 нови тизери!

JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean со официјален датум и 4 нови тизери!

Анимето „JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean“ официјално ќе биде достапно за гледање на Нетфликс од 1-ви декември.

JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean е во продукција на Warner Brothers Јапонија кои официјално објавија 4 различни PV-a и слики во кои се прикажани стандовите на карактерите. Насловите на кратките видеа се: „Jolyne Cujoh“, „Stand“, „Father and Daughter“ и „Aquarium“.

Дополнително, одлучени се најновите информации за дистрибуција и емитување на ова дело. Од 1/12 (среда), Нетфликс ќе започне со ексклузивна светска прет-премиера неделно од 1 до 12 епизода.

ТВ емитувањето во Јапонија треба да започне на 22 јануари 2022 година, секоја сабота од 20:00 часот.

Повеќе информации за JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean може да дознаете тука.

Jojo’s Bizarre Adventure Stone Ocean” PV – Jolyne Cujoh

“Jojo’s Bizarre Adventure Stone Ocean” PV – Stand

“JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean” PV – Father and Daughter

“JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean” PV – Aquarium

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО