Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокСерииОФИЦИЈАЛНО: Добиваме втора сезона од SQUID GAME - Hwang Dong-hyuk

ОФИЦИЈАЛНО: Добиваме втора сезона од SQUID GAME – Hwang Dong-hyuk

Јужно-корејскиот хит е најгледаната серија во историјата на стриминг платформата Netflix, токму поради тоа е најавена втората сезона!

Официјална потврда:

 

Да ги проследиме и двете идеи на Hwang Dong-hyuk за втората сезона кои беа објавени пред еден месец:

“If I do get to do [another season], one [idea] would be the story of the Front Man.”

The Front Man

Другата замисла е да се прочепка темата околу проблемите со полицијата:

“I think the issue with police officers is not just an issue in Korea, I see it on the global news that the police force can be very late on acting on things – there are more victims or a situation gets worse because of them not acting fast enough. This was an issue that I wanted to raise. Maybe in season two I can talk about this more.”

Голема е шансата двете идеи да се соединат и да бидат главниот водич на новата сезона.

Сите интересни факти за серијата може да ги прочитате ТУКА!

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО