Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокАнимеDance Dance Danseur аниметo кое е совршено за фановите на Yuri!!! on...

Dance Dance Danseur аниметo кое е совршено за фановите на Yuri!!! on Ice

Dance Dance Danseur е јапонска манга напишана и илустрирана од George Asakura која се издава неделно во списанието на издавачката куќа Shogakukan, Weekly Big Comic Spirits уште од септември 2015 година.

Dance Dance Danseur е приказна за момче по име Junpei, верувајќи дека тој мора да стане повеќе мажествен, се откажува од својот сон да стане балетан откако ќе се случи трагедија во неговиот живот. Меѓутоа, доаѓањето на новиот студен го враќа на патот да стане одличен балетан.

Со оглед на тоа што MAPPA се аниматори на Yuri!!! on Ice кое што е популарно аниме каде што главната тема е уметничко лизгање и конекција помеѓу карактери кои што си даваат поддршка да продолжат понатаму кон своите цели, Dance Dance Danseur звучи доста слично на тоа, очигледно тоа е една од причините за MAPPA што сакале да работат на овој проект кој што може да ја привлече истата фан база.

Dance Dance Danseur ќе се емитува во 2022 година.

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ