Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокФилмовиОФИЦИЈАЛНО: Го дознаваме новиот филм на режисерот Christopher Nolan!

ОФИЦИЈАЛНО: Го дознаваме новиот филм на режисерот Christopher Nolan!

Последниот филм (‘Tenet’) на Christopher Nolan беше најкомплексниот од сите негови проекти, следниот ќе биде нешто поедноставно. 

Според вчерашното издание на списанието Deadline дознаваме неколку нови детали за филмот:

  • Најновиот филм на добропознатиот режисер ќе биде за време на Втората светска војна!
  • Ќе се фокусира на изработката на атомската бомба.
  • Во главната улога се споменува актерот Cillian Murphy (познат по Scarecrow во ‘Batman Begins’ под режија на Nolan).
  • Жанр: драма, биографија, историја
  • Nolan разгледува понуди од повеќе филмски студија но официјално се одлучил да потпише договор со Universal Pictures токму за овој филм, би сакал да соработува со друго студио поради недоразбирањето за ‘Tenet’ (да биде пуштен уште од првиот ден на HBO Max) со Warner Bros. Според режисерот стриминг платформите го уништуваат кино искуството и немаат никаква економска смисла кога станува збор за деби на големи блокбастер филмови.
Cillian Murphy

‘Dunkrik’ е филмот на Nolan во кој дејствата исто се случуваат во Втората светска војна, беше издаден во 2017 година и освои три Оскари во категориите за:

  • Best Achievement in Film Editing
  • Best Achievement in Sound Editing
  • Best Achievement in Sound Mixing

 

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ