Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокАнимеОфицијален трејлер за 'Blade Runner: Black Lotus' - Аниме инспирирана серија

Официјален трејлер за ‘Blade Runner: Black Lotus’ – Аниме инспирирана серија

Новата анимирана серија која се очекува да го доживее своето деби при крајот на 2021 година или почетокот на 2022 година.

Во заедничка продукција на Crunchyroll и Adult Swim, настаните ќе се случуваат во Los Angeles во 2032 година после Blade Runner Black Out 2022 (краток анимиран филм), во главната улога ќе биде реплика од женски карактер, се очекува да видиме и неколку познати ликови од Blade Runner универзумот.

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ