Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокАнимеHigurashi: When They Cry – SOTSU достапна за гледање!

Higurashi: When They Cry – SOTSU достапна за гледање!

„Higurashi: When They Cry – SOTSU“ или „Higurashi no Naku Koro ni Sotsu“, е продолжение на „Higurashi: When They Cry – Gou“, што се емитуваше од 1 октомври 2020 година до 19 март 2021 година и има 24 епизоди . Серијата е адаптација на седмата експазија на истоимената мистерија за убиството, визуелен роман кој се врти околу група пријатели во заспаното село Хинамизава во 1983 година.

Тематиката на Хигураши е ужасно мрачни, исполнета со насилни сцени, многу крв и зли ликови со чудна психоза.

Higurashi: When They Cry – SOTSU епизода 1 и 2 се достапни за гледање, секоја следна епизода ќе биде достапна секој четврток.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО