Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокСерииПогледнете го првиот официјален трејлер за последната сезона на The Walking Dead,...

Погледнете го првиот официјален трејлер за последната сезона на The Walking Dead, сезона 11!

Првиот официјален трејлер за единаесeтата и завршна, пост-апокалиптичната хорор ТВ серија The Walking Dead, која после цели 11 години емитување доаѓа до финалето на серијата! 

Последната сезона ќе го адаптира материјалот од 175–193 број на стрипот и ќе се фокусира на групата преживеани кој ќе дојдат до средба со Commonwealth, голема мрежа на заедници која има напредна опрема и скоро педесет илјади преживеани кои живеат во нивните различни населби.

The Walking Dead сезона 11 ќе ја гледаме примерно на AMC од 22 Август 2021 година.

 

 

 

 

 

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО