Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокАнимеАниме адаптацијата на Uzumaki одложена за 2022 + нов тизер!

Аниме адаптацијата на Uzumaki одложена за 2022 + нов тизер!

Во Август 2019 година прв пат добивме официјален трејлер за аниме адаптација на најчитаното делo на Junji Ito, Uzumaki. Тогаш беше потврдено дека овој краток серијал од 4 епизоди ќе дебитира во 2020 година. Одтогаш беше презакажана за 2021 година.

После долго време чекање без никакви нови информации конечно добивме одговор за долгоочекуваната аниме адаптација. За жал уште долго време нема да имаме можност да го видиме овој мини серијал. Adult swim објавија видео каде што Hiroshi Nagahama- директорот на Uzumaki објаснува дека поради пандемијата анимето ќе биде достапно дури во Октомври 2022 година.

Во објавеното видео добивме и краток тизер од првата епизода кој може да го погледнете на 1:28.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ