Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокАниме13 богови против 13 значајни луѓе од историјата на човештвото, Record of...

13 богови против 13 значајни луѓе од историјата на човештвото, Record of Ragnarok доби аниме адаптација

Record of Ragnarok, исто така познат како Shūmatsu no Walküre („Валкири на крајот“), е јапонска манга напишана од Shinya Umemura и Takumi Fukui и илустрирана од Ajichika.

Приказната започнува со боговите кои се собираат на секои 1000 години за да ја одлучат судбината на човештвото. После 7 милиони години човечка историја, доаѓаат до одлука дека луѓето се неповратни и мора да исчезнат, но по предлог на Valkyrie Brunhild може да им се даде уште една шанса, но мора да се одржи битката кај Рагнарок каде што ќе се борат 13 богови против 13 значајни луѓе од целата историја.

Персоналот на анимето откри дека Netflix ќе ја дебитира оваа аниме адаптација ширум светот на 17 јуни. Исто така добивме и трејлер кој може да го видите подоле.

Погледнете како ќе изгледаат дел од карактерите во анимето

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО