Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокГејмингНајголемиот гејминг настан за оваа година SUMMER GAME FEST 2021!

Најголемиот гејминг настан за оваа година SUMMER GAME FEST 2021!

Дваесет и шестиот гејминг настан на Summer Game Fest најавува спектакуларна презентација на најнови видео игри.

Оваа лето ќе проследиме два огромни настани за видеоигрите во живо. E3 гејминг настанот кој ќе се одржи од 12 – 15 Јуни за кој може да прочитате повеќе ТУКА. Summer Game Fest најави уште поголема програма која ќе започне од 10 Јуни па се до 22 Јули 2021 година.

На Summer Game Fest 2021 ќе присуствуваат најпознатите и најголемите креатори и компании за видеоигри кој ќе ни ги претстават нивните најнови видео игри со официјални трејлери.

Се очекува да се најават видеоигри како: Battlefield 6, God OF War Ragnarok, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2.

Нови проект од Square Enix со нова Final Fantasy видеоигра, EA со нова Star Wars видеоигра, Ubisoft со нова Assasin’s Creed видеоигра, Warner Bros. Games со нов Injustice дел и 2К со нова NBA или BioShock видеоигра.

Погледнете го трејлерот и пишете во коментари кој нови видеоигри вие очекувате да ги видите. Читајте не!

 

 

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО