Денес е недела, 25 февруари 2024
ПочетокАнимеПотврдено нова сезона за анимето Overlord.

Потврдено нова сезона за анимето Overlord.

Анимето Overlord ќе добие четврта сезона во продукција на студиото Madhouse. Објавувањето на новата сезона беше придружено со најава за нов аниме филм, кој ќе биде адаптација на лесниот роман „Sei Ōkoku-hen “ (англиски Holy Kingdom Arc). Во моментов нема датуми на објавување за ниту еден проект.

Overlord стана едно од најпознатите и е најпопуларнито аниме во жанрот „Isekai“.Анимето има три сезони со првата премиерата во 2015 година.

Првите три сезони на анимето ги адаптира првите девет лесни романи (од „Overlord Vol. 1: The Undead King to Vol. 9: The Caster of Destruction), а четвртата сезона ќе почне од Vol. 10: The Ruler of Conspiracy.

Оригиналниот карактер дизајнер so-bin нацрта илустрација во чест на веста:

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ