Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокАнимеKimetsu no Yaiba: Mugen Train ги сруши сите рекорди во аниме историјата!

Kimetsu no Yaiba: Mugen Train ги сруши сите рекорди во аниме историјата!

„Kimetsu no Yaiba: Mugen Train“ е филм со најголема заработка во 2020 година во светот со колекција на бокс-офис од 474,6 милиони долари.

Додека веќе ги надмина другите за да стане најпопуларниот аниме филм на сите времиња и го надминува Spirited Away за да стане најуспешниот јапонски филм досега, „Kimetsu no Yaiba: Mugen Train“  се искачи уште повисоко на планината и е сега првиот јапонски филм што некогаш заработил над 50 милијарди јени на бокс-офисот за 200 плус дена, што е исто така првпат годишниот бокс офис да биде на врвот од не-холивудски или не-американски филм.

Кратка содржина за филмот:

Tanjiro и негоата групата ја завршија обуката за рехабилитација во The Butterfly Mansion и тие пристигнаа на местото на својата следна мисија на „возот Mugen “, каде што за многу краток временски период исчезнаа над 40 лица. Tanjiro и Nezuko, заедно со Zenitsu и Inosuke се придружуваат на еден од најмоќните мечувалци во составот на Demon Slayer Corps, Flame Hashira Kyojuro Rengoku, за да се соочат со демонот на „возот Mugen“ и на пат да доживеат очај.

(Содржина од официјалната веб страна)

Втора сезона?

Втората сезона на Demon Slayer e потврдена и е во изработка но сеуште нема официјална дата.

Традиционално, анимето е поделено на неколку периоди за објавување во текот на една календарска година. Пролет, есен и зима,  иако Demon Slayer сезона 2 пропушти каква било шанса да дебитира на пролет, првата сезона траеше од април до септември 2019 година, овој пат веројатно ќе ја гледаме втората сезона есен 2021 или зима 2021 година.

Додека веќе ги надмина другите за да стане најпопуларниот аниме филм на сите времиња и го надминува Spirited Away за да стане најуспешниот јапонски филм досега, „Kimetsu no Yaiba: Mugen Train“  се искачи уште повисоко на планината и е сега првиот јапонски филм што некогаш заработил над 50 милијарди јени на бокс-офисот за 200 плус дена, што е исто така првпат годишниот бокс офис да биде на врвот од не-холивудски или не-американски филм.

Кратка содржина за филмот:

Tanjiro и негоата групата ја завршија обуката за рехабилитација во The Butterfly Mansion и тие пристигнаа на местото на својата следна мисија на „возот Mugen “, каде што за многу краток временски период исчезнаа над 40 лица. Tanjiro и Nezuko, заедно со Zenitsu и Inosuke се придружуваат на еден од најмоќните мечувалци во составот на Demon Slayer Corps, Flame Hashira Kyojuro Rengoku, за да се соочат со демонот на „возот Mugen“ и на пат да доживеат очај.

(Содржина од официјалната веб страна)

Втора сезона?

Втората сезона на Demon Slayer e потврдена и е во изработка но сеуште нема официјална дата.

Традиционално, анимето е поделено на неколку периоди за објавување во текот на една календарска година. Пролет, есен и зима,  иако Demon Slayer сезона 2 пропушти каква било шанса да дебитира на пролет, првата сезона траеше од април до септември 2019 година, овој пат веројатно ќе ја гледаме втората сезона есен 2021 или зима 2021 година.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ