Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокАнимеThe Witcher: Nightmare of the Wolf - новиот аниме инспириран филм доби...

The Witcher: Nightmare of the Wolf – новиот аниме инспириран филм доби нов трејлер

The Witcher: Nightmare of the Wolf – анимираниот филм кој е prequel на серијата Witcher на Netflix има нов трејлер и постер.

Во овој трејлер се запознаваме со Весемир, Witcher кој подоцна го зема Гералт како негов ученик. Ја гледаме животната приказна на Весемир од неговиот подем до тоа како станува ловец на чудовишта и до неговата потрага да го ослободи кралството од претстојната штета.

The Witcher: Nightmare of the Wolf ќе биде достапна на 23 август.

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО