Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокАнимеTrese новата аниме инспирирана серија на Netflix

Trese новата аниме инспирирана серија на Netflix

Trese е хорор/криминал црно-бел komik(Филипински стрип) создаден од писателот Budjette Tan и уметникот Kajo Baldisimo. Во него се раскажува приказната за Alexandra Trese, детективка кој се занимава со злосторства од натприродно потекло кои главно се случуваат во главниот град на Филипините.

Веб-телевизиската серија ќе биде во продукција на BASE Entertainment додека Jay Oliva е продуцент. Оригиналното шоу на Нетфликс ќе има и англиски и филипински гласовен состав.

Иако Netflix има навика да ги нарекува сериите како Trese аниме, сепак е само аниме инспирирана серија која нема никакво јапонско потекло. Безразлика на тоа вреди да се погледне.

Серијата ќе излезе на 11 јуни 2021 година.

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ