Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокАнимеAttack on Titan со нов трејлер и официјален датум за финалната сезона!

Attack on Titan со нов трејлер и официјален датум за финалната сезона!

Аниме серијата ќе се врати за својата последна сезона со почеток на 9 јануари 2022 година. Првиот дел од Сезоната 4 имаше 16 епизоди, но сеуште не се знае колку епизоди се планирани за вториот финален дел.

Attack on Titan е едно од најпопуларните аниме во моментов. Првата сезона на анимето беше премиерно прикажана во 2013 година со вкупно 25 епизоди. Оттогаш, АОТ стана културен феномен со тоа што привлече милиони гледачи.

Attack on Titan ќе има шест специјални епизоди што ќе бидат recap од 75те епизоди од шоуто што водат до последната сезона, заедно со три специјални епизоди кои се фокусираат посебно на Levi, Annie, и Mikasa. Овие епизоди ќе почнат да се емитуваат од 25ти Октомрви.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО