Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокСерииСлики од снимањето на 'The Last Of Us' ексклузивно за HBO!

Слики од снимањето на ‘The Last Of Us’ ексклузивно за HBO!

TV серијата ќе дебитира во текот на 2022 година со вкупно 10 епизоди во првата сезона!

Проект инспириран од популарната видеоигра, сценариото и приказната ќе бидат напишани од:

  • Neil Druckmann (потпретседател на Naughty Dog)

  • Craig Mazin (познат како главен писател на мини-серијата Chernobyl, ексклузивно за HBO)

‘The Last Of Us’ ќе биде најголемиот телевизиски проект во историјата на Канада со заедничка продукција помеѓу Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Naughty Dog, The Mighty Mint, и Word Games.

Актерската екипа се состои од:

  • Pedro Pascal (во улогата на Joel)

  • Bella Ramsey (во улогата на Ellie)

  • Gabriel Luna (во улогата на Tommy, братот на Joel)

Сликите од снимањето ни го претставуваат ,,Преубавиот” пост-апокалиптичен свет:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ