Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокАнимеFullmetal Alchemist со нов проект по повод 20-годишнина!

Fullmetal Alchemist со нов проект по повод 20-годишнина!

Издавачот Shonen Gangan и креаторката на Fullmetal Alchemist, Hiromu Arakawa спремаат нов проект за прослава на 20-годишнината од искачањето на првиот број на мангата.

Hiromu Arakawa ќе го открие новиот проект во наредниот број на спиеанието и нејзината нова илустрација од карактерите ќе се најде на насловната страница на 12 јули.

Исто така, ќе има нови информации во врска со Hiromu Arakawa кои фановите не сакаат да ги пропуштат.

Fullmetal Alchemist е едно од нај саканите и нај почитуваните манга и аниме серијали, FMA Brotherhood сеуште го држи рекордот за аниме со најголем рејтинг на страната MyAnimeList.

 

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО