Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокГејмингЕКСКЛУЗИВНО: Ubisoft со нова видеоигра во 'Avatar' франшизата на James Cameron! (ТРЕЈЛЕР)

ЕКСКЛУЗИВНО: Ubisoft со нова видеоигра во ‘Avatar’ франшизата на James Cameron! (ТРЕЈЛЕР)

First Look трејлер за ‘Avatar: Frontiers of Pandora’ која ќе биде достапна во текот на 2022 година.

Според изјавата на Ubisoft, со оваа франшиза имаат мисија да го истражат комплексниот свет на Пандора со феноменална природа која гејмерите ќе ја искусат на вистински начин. Open-world игра во соработка со Fox Interactive и Cameron’s Lightstorm Entertainment.

Играта ќе биде достапна само за Playstation 5, Xbox Series X/S, PC, Stadia и Luna.

Интересен факт е дека Ubisoft во 2009-та година ја има изработено првата игра според истата франшиза, видео подолу:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО