Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокСерииДобиваме нов трејлер за House of the Dragon

Добиваме нов трејлер за House of the Dragon

Новата серија од светот на Game of Thrones со нов трејлер. 

House of the Dragon е серијата која со нетрпение ја чекаат сите фанови на Game of Thrones. Базирана на новелата Fire and Blood, дејствијата на оваа серија се одвивааѕ 200 години пред тие од Game of Thrones и главниот фокус е даден на куќата Targaryen и граѓанската војна позната како Dance of the Dragons.

Серијата својата премиера ќе ја има на 21-ви август 2022 година и првата сезона ќе има десет епизоди. А воедно, освен трејлерот добивме и нови постери.

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО