Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокСерииДознаваме многу повеќе за Wilson Fisk (Kingpin) како дел од новата Hawkeye...

Дознаваме многу повеќе за Wilson Fisk (Kingpin) како дел од новата Hawkeye серија на Disney+

Актерот Vincent D’Onofrio се враќа во улогата на Kingpin, овој пат во филмскиот универзум на Marvel!

Прочуен по неговата феноменална улога во трите сезони од Netflix-Marvel серијата Daredevil, моќниот негативец повторно ќе владее со подземјето на New York но овој пат со поинаков изглед.

The Kingpin | Villain | Marvel Comic Reading Lists

Ни пристигна нова гласина која сугерира дека изгледот на Wilson Fisk во Hawkeye серијата на Disney+ ќе биде comic-accurate, со помош на практичен костум и визуелни ефекти, негативецот ќе изгледа поголем и подебел (за разлика од изгледот во Netflix-Marvel сериите).

Kingpin Costume - Into the Spider-Verse | Spiderman, Marvel, Man
Kingpin во анимираниот Spider-Man: Into the Spider-Verse

Втората гласина е дека за прв пат ќе го видиме на крајот од 4-та епизода (можеби во After Credits сцената) која е закажана да дебитира на 8-ми декември, 2021 година.

Добиваме и Leaked слика која има големи шанси да е точна но сепак земете ја со резерва.

Hawkeye ќе има вкупно 6 епизоди, секоја среда ќе дебитира нова епизода а првите две веќе се достапни на Disney+.

Доволен доказ за присуството на Vincent D’Onofrio е неговиот официјален Tweet:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО