Денес е четврток, 22 февруари 2024
ПочетокФилмовиDoctor Strange in the Multiverse of Madness претрпува Reshoots - Дознаваме зошто

Doctor Strange in the Multiverse of Madness претрпува Reshoots – Дознаваме зошто

Моментално во Лос Анџелес се случуваат Reshoots на ‘Doctor Strange: In The Multiverse of Madness’, во период од 2 до 3 недели (до крајот на месец декември).

Голем број на фанови се загрижени поради овој факт, мислејќи дека студиото ќе промени голем дел од приказната поради незадоволство од истата.

Сепак знаеме дека тоа не е случајот, Marvel Studios години наназад го имаат испланирано продолжението кое потенцијално ќе биде најголемиот настан во четвртата фаза од филмскиот универзум.

Benedict Cumberbatch со изјава на оваа тема:

We’re in the middle of reshoots and we’re working incredibly hard to make a schedule work to realize the full potential of the film – bits that we want to do better but also bits that were just impossible to do on the day because of logistics, COVID, etc. We were so delayed in production because of that. Luckily, not during production too much. Although everything is just a little slower.

Филмот ќе биде ОГРОМЕН, со многу изненадувања, пресврти, стари и нови ликови за кои ќе се раскажува уште долго.

Овие Reshoots се со само една цел, да се соберат сите актери кои се предвидени да имаат cameo или помала улога во филмот, пример за тоа се карактерите од X-Men на Fox франшизата како Professor X, Ghost Rider (единствениот Nicolas Cage) па дури и Blade (Wesley Snipes).

Најновата гласина сугерира дека моментално на снимање се феноменалните: Tom Hiddleston (Loki), Owen Wilson (Mobius) и Sophia Di Martino (Sylvie), познати по започнување на хаосот во Мултиверзумот во ТВ серијата Loki.

Очекуваме актерката Hayley Atwell да се врати во улогата на Peggy Carter, но овој пат ќе дебитира како Captain Carter (позната по анимираната What If..? ТВ серија).

What If's Captain Carter episode and Steve reveal was a Marvel priority -  Polygon

Дознајте многу повеќе за тимот на Illuminati и неговите членови кои се очекува да ги видиме во филмот, прочитајте ТУКА.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ