Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокСерииHellbound - Новата јужно корејска серија на Netflix! (ТРЕЈЛЕР)

Hellbound – Новата јужно корејска серија на Netflix! (ТРЕЈЛЕР)

Најновиот хит на Netflix се очекува да добие голема популарност следејќи го успехот на Squid Game.

Hellbound е директна инспирација од webtoon стрипот со истото име, во декември ќе биде издаден и од Dark Hourse на англиски јазик, напишан од филмскиот режисер Yeon Sang-Ho кој е познат по култниот зомби филм, Train to Busan.

The Hellbound from Yeon Sang-Ho coming to Dark Horse (and Netflix) - The  Beat Стрипот и серијата имаат жанр елементи на фантазија, хорор и драма, со селедниот опис за приказната:

Луѓето во градот добиваат предвидувања за кога ќе умрат, кога ќе дојде тој ден пред нив се појавуваат ангели на смртта да им го одземат животот.

Netflix серијата ќе има 6 епизоди кои ќе бидат достапни од 19-ти ноември, 2021 година.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ