Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокГејминг'Guardians of the Galaxy' изненадува со голем број позитивни критики!

‘Guardians of the Galaxy’ изненадува со голем број позитивни критики!

Eidos-Montréal заедно со Sqare Enix како издавач ги здружија силите за нова видеоигра директно од стриповите на Marvel.

‘Guardians of the Galaxy’ ќе биде официјално во продажба од вторник (26.10.2021)!

Последната Marvel игра на Square Enix како издавачко студио беше ‘Marvel’s Avengers’ која за жал подлежа на многу критики и доживеа голем неуспех во продажбата.

Сепак студиото се одлучи да ни режисира приказна за една од најдинамичните групи во галаксијата која патува низ своите луди и неочекувани авантури.

Ќе биде достапна за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X and Series S, Nintendo Switch, GeForce Now, Microsoft Windows.

Детално Review:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО