Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокСерииСе враќаме 200 години пред падот на тронот, погледнете го првиот официјален...

Се враќаме 200 години пред падот на тронот, погледнете го првиот официјален тизер ТРЕЈЛЕР за House Of The Dragon!

Ексклузивно на HBO MAX во 2022 година покрај Peacemaker ќе ја гледаме и долгоочекуваната ТВ серија House of The Dragon.

На голем дел од фановите не им се допаѓаше финалето на ТВ серијата Game of Thrones. Но тоа не беше причина Warner Bros да застанат со изработка на нови проекти во епскиот свет.

200 години пред настаните во Game of Thrones, приказната за владеењето на куќата Targaryen се состои од богови, кралеви, оган и крв.

Ексклузивно на HBO Max ќе се емитуваат вкупно три нови телевизиски серии базирани на случувањата пред падот на тронот, House of The Dragon е првата од нив!

Креаторот George R.R. Martin ни открива дека ќе видиме дури 17 змејови во престојната серија!

Emma D’Arcy во улогата на Rhaenyra Targaryen и Matt Smith во улогата на Daemon Targaryen
Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО