Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокСерииТелефонскиот број во 'Squid Game' е вистински, сопственикот добива илјадници повици секој...

Телефонскиот број во ‘Squid Game’ е вистински, сопственикот добива илјадници повици секој ден!

‘Squid Game’ е најновиот хит на Netflix кој наскоро ќе стане најгледаната серија во историјата на стриминг платформата!

Јужно корејска продукција на Netflix, мистериозна драма со вкупно 9 епизоди, секоја од нив има времетраење од над 50 минути.

Се работи за игра со преживување, краток опис за настаните:

Hundreds of cash-strapped players accept a strange invitation to compete in children’s games. Inside, a tempting prize awaits with deadly high stakes. A survival game that has a whopping 40-million-dollar prize at stake.

Дали сте знаеле дека телефонскиот број кој во серијата е напишан на картичките за покана, всушност припаѓа на реална личност од Јужна Кореја?

Се работи за 40 годишен човек од провинцијата Gyeonggi во Јужна Кореја кој даде изјава за локалниот медиум MBC дека добива по околу 4000 повици дневно, повеќето се од деца кои сакаат да бидат дел од непостоечката игра.

Локалниот весник Hankook Ilbo соопшти дека компанијата Netflix е во близок контакт со сопственикот на телефонскиот број со цел да го решат проблемот додека пак Huh Kyung-young (шефот на националната револуционерна партија на Јужна Кореја) пробува да го купи бројот за 100 милиони јужно корејски вони ($85,000).

Неговиот Facebook статус:

 

Huh Kyung-young

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО