Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокГејмингStranger of Paradise: Final Fantasy Origin со нов трејлер и официјален датум!

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin со нов трејлер и официјален датум!

Square Enix откри сосема нов трејлер за Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin на Tokyo Game Show, давајќи им на фановите многу детали за играта.

Трејлерот потврди дека главниот карактер на играта, Jack е поврзан со Garland  кој е антагонистот на Final Fantasy 1.

Играта исто така ќе добие второ демо кое ќе вклучува карактеристики за повеќе играчи. Само за PS5 и Xbox Series X/S, демото е достапно од денес. Ова демо, исто така, ќе вклучува анкета, на која Square Enix сака да направи дополнителни промени на играта врз основа на тоа.

Играта официјално ќе биде достапна за играње на 18 март 2022 година.

*Притиснете го копчето Watch on YouTube за да го гледате трејлерот бидејќи видеото има Age-Restriction

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО