Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокСерииEmmy награди: Победници, HBO Max, Peacemaker, Ewan McGregor изјава за Obi-Wan!

Emmy награди: Победници, HBO Max, Peacemaker, Ewan McGregor изјава за Obi-Wan!

Крајот на 73-тите Emmy награди според наше време се одржа во раните утрински часови, покрај победниците добиваме и новости!

Дали сте знаеле дека Emmy наградите се поделени во две различни свечени доделувања:

  • Primetime Creative Arts Emmy Awards (наменети за продукција, дизајн, музика, кинематографија, костуми, интерактивност, иновативност, итн.)
  • Primetime Emmy Awards (наменети за најдобри актери/актерки, најдобри серии во различни категории, најдобри режисери, итн.)

Двата настани секогаш се одржуваат во време на еден викенд (во случајов на 18-ти и 19-ти септември) и се наменети да ги наградат атрибутите на најдобрите серии во годината.

DUNE, MATRIX, PEACEMAKER и многу повеќе, погледнете кои новитети да ги очекувате на HBO Max преку нови тизер видеа:

Само PEACEMAKER тизерот во продолжение:

Актерот Ewan McGregor ја добива првата Emmy награда за категоријата:

  • Outstanding Lead Actor in a Limited or Anthology Series or a Movie

Не се воздржи да ни даде изјава за OBI-WAN KENOBI, серијата која сите Star Wars фанови со нетрпение ја чекаат:

“We finished shooting our series, and it was really, really good fun. I really enjoyed working with [director/executive producer] Deborah Chow, and I think it will not disappoint, the new technology that we employed doing it is cool, and it was a different experience than making the original three films that I did.”

Втората сезона од THE MANDALORIAN доби 7 Emmy награди од вкупно 24 номинации, во спротива WandaVision доби само 3 Emmy награди од вкупно 23 номинации.

The Crown и The Queen’s Gambit се наградија со по 11 Emmy награди!

  • Листата за Primetime Creative Arts Emmy Awards победници и номинации можете да ја погледнете ТУКА
  • Листата за Primetime Emmy Awards  победници и номинации можете да ја погледнете ТУКА

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО