Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокСерииNetflix со уште една телевизиска адаптација овој пат на GRENDEL стриповите од...

Netflix со уште една телевизиска адаптација овој пат на GRENDEL стриповите од DARK HORSE!

Netflix е во изработка на телевизиска адаптација на познатиот стрип од Dark Horse, GRENDEL. Антихеројот Hunter Rose ќе го видиме на малите екрани во live action издание. Прочитајте повеќе за проектот и стрипот!

Изјавата на Andrew Dabb кој ќе ја продуцира и пишува серијата.

“I couldn’t be more thrilled about the Grendel saga. Оne of the longest-running independent comics series, finally being translated into live-action for the screen.”  “Under the sharp guidance of showrunner Andrew Dabb, our incredible creative team, sure-to-be stellar cast, and Dark Horse Entertainment have teamed with Netflix to produce this provocative adaptation that will bring my characters and concepts to an all-new audience and yet still provide excitement and surprises for die-hard fans. I’m especially excited to see Abubakr Ali bring the character of Grendel/Hunter Rose to life. He has the charisma, style, and vital edginess that I’ve been envisioning in the role for years.”

Кастингот се состои од млади таленти кој имале шанса да глумат и работат и на други поголеми проекти. Главната улога ја превзема актерот Abubakr Ali oд Power Book II: Ghost and со Hunter Rose, Dopesick’s Jaime Ray Newman е Jocasta Rose, Julian Black Antelope од ТВ серијата The Flash e Argent, Madeline Zima (Hacks) e Liz Sparks, Andy Mientus (The Flash) e Larry Stohler, Kevin Corrigan (The Get Down) is Barry Palumbo, (Watchmen) Erik Palladino e Teddy Ciccone, Brittany Allen (What Keeps You Alive) e Annabelle Wright, и The Expanse’s Emma Ho е playing Stacy.

За неупатените, приказната го следи Grendel Hunter Rose, надарен писател, мечувалец и атентатор кој бара одмазда за смртта на неговата единствена љубов во животот. Кога посегнува против подземјето во NewYork, сфаќа дека може да се постигне повеќе ако им се придружи, отколку ги победи.

Препорачуваме да прочитате некој стрип од крвавата и тажна приказна на еден од најопасните антихерој, HUNTER ROSE!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ