Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокСерииShe-Ra ќе добие нова самостојна live-action серија, овој пат од Amazon!

She-Ra ќе добие нова самостојна live-action серија, овој пат од Amazon!

Live-action серијата She-Ra е во ран развој во Амазон. Бидејќи проектот е во многу рана фаза, нема никакви информации за кој ќе работи на приказната на серијата. Тоа што ни е познато е дека DreamWorks Animation ќе служи како извршен продуцент, откако неодамна ја продуцираше анимираната серија на Нетфликс „She-Ra and the Princesses of Power“.

She-Ra нема да биде продолжение на приказната раскажана во класичниот спиноф на She-Ra, Masters of the Universe од 80-тите години. Или пак целосниот rebooth на приказната раскажана во She-Ra and the Princesses of Power. Тоа ќе биде целосно ново замислување на ликот, без никаква поврзаност со ниту една претходна серија.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО