Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокСерииЕКСКЛУЗИВНО: Новата 'John Wick' prequel серија - 'The Continental'

ЕКСКЛУЗИВНО: Новата ‘John Wick’ prequel серија – ‘The Continental’

Новата серија на Lionsgate ќе се фокусира на Origin приказната за добропознатиот хотел на атентатори од ‘John Wick’ франшизата!

‘The Continental’ е првиот spinoff проект од оваа франшиза, серија од 3 епизоди кои ќе бидат достапни за ексклузивната стриминг платформа Starz (под кормилото на студиото Lionsgate).

Секоја епизода ќе има огромно времетраење од 90 минути (буквално како еден ‘John Wick’ филм) и секоја епизода ќе има буџет од околу $20 милиони.

Hotel Continental

Дејството ќе се одвива 40 години (во 1970 година) пред ‘John Wick’ трилогијата во хотелот Continental лоциран во New York кој ги поставува своите правила и станува зона без убиства за сите светски елитни атентатори.

Во главната улога ќе биде млада верзија на ликот Winston кој во филмовите е игран од актерот Ian McShane.

Ian McShane as Winston

‘John Wick 4’ е закажан за во текот на 2022 година, Wesley Snipes се враќа! Повеќе за филмот можете да дознаете ТУКА.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО