Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокСерииAdventure Time: Distant Lands епизода 3 само на HBO Max (Видео)

Adventure Time: Distant Lands епизода 3 само на HBO Max (Видео)

Adventure Time: Distant Lands “Together Again” e насловот на третото продолжение на авантурите на Фин и Џејк.

Добро познатата анимирана серија Adventure Time која има огромна популарност и гледаснот минатата година најави 4 специјални епизоди со поднаслов Distant Lands за новата авантура на Фин и Џејк, која ќе се одвива во постапокалиптичен свет. До сега излезени се две епизоди од серијалот кој се достапни на HBO Max, a третата е најавена за 20 Мај 2021 година.

Погледнете го и треилерот!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО