Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокГејмингЕ3 гејминг настанот кој сите го чекаме оваа година.

Е3 гејминг настанот кој сите го чекаме оваа година.

Оваа година Е3 гејминг настанот ќе се одржи виртуелно од 12 до 15 јуни.

Е3 со задоволство го најавија настанот кој ќе се одржи ова лето по една година година пауза заради Ковид-19 пандемијата. Оваа година како и секоја ќе присуствуваат многу познати компании и изработувачи на видео игри како што се: Xbox, Nintendo, Sega,  Ubisoft и многу други.

Следуваа презентација во која ќе се покажат многу нови видео игри од преку 30 компании.

Погледнете едено кратко видео како изгледаше Е3 настанот во 2019 година !

Читајте не и дознајте ги сите новости за Е3 2021.

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО