Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокПоп КултураРоботите на Disney кои ќе го сменат начинот на снимање на филмовите...

Роботите на Disney кои ќе го сменат начинот на снимање на филмовите (Видео)

Disney создаде роботи кои во иднина би ги замниле каскадерите!

Роботите акробати создадени од истажувачкиот тим на Дизни, се новата технологија која во инднина би го сменила начинот на снимање на филмовите и би ги замениле каскадерите и нивната задача за снимање на опасни и тешки сцени. Роботите наречени “Stickman“ се речиси перфектни, изведуваат најразлични акробации секогаш совршено и без никакви грешки. Нивните движења се исти како и на луѓето, а имаат и способност за само корегирање.

Дали робитите би ја замениле професијата на каскадерите и би ја смениле иднината на правењето филм? Погледнете и сами!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО