Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокСерииJupiter’s Legacy е достапна на Netflix (TRAILER)

Jupiter’s Legacy е достапна на Netflix (TRAILER)

Новата суперхеројска серија на Netflix од стрип серијалот на Image Comics

‘Jupiter’s Legacy’ на Netflix потекнува токму од стрип серијалот под истото име кој е издаден од Image Comics, напишан од Mark Millar, нацртан од Frank Quitely и обоен (+дизајн на букви) од Peter Doherty. Низ изминатите години компанијата постигна голем успех со двете сезони на ‘The Umbrella Academy’ па дури и со одредени Marvel-Netflix проекти како Daredevil, Jessica Jones и Luke Cage па токму затоа студиото има искуство кога станува збор за comic-book приказни како и фактот дека токму ваквите “Суперхеројски” проекти добиваат голема популарност.

Приказната се основа на првата генерација на суперхерои кои веќе цел век одржуваат стабилност на планетата земја па токму затоа на ред се нивните деца кои треба да ги наследат и да станат новите заштитници, младите суперхерои се под тензија, треба напорно да работат со цел да се докажат и да изградат репутација која можеби еден ден ќе биде на исто ниво со нивните предходници.

Серијата има вкупно 8 епизоди и сите се достапни на Netflix од 7-ми Мај.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ