Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокФилмовиНов филм за карактер од светот на Spider-Man - Сите новости од...

Нов филм за карактер од светот на Spider-Man – Сите новости од Sony панелот на CinemaCon

Добиваме новости од панелот на Sony кој е наменет ексклузивно за присутните новинари и фанови на најголемата филмска конвенција во светот – CinemaCon.

  • Анимираниот Super Mario филм со Chris Pratt е одложен за 7-ми април, 2023 година.

A Super Mario movie starring Chris Pratt is coming in December 2022 - CNET

  • Компанијата официјално изработува продолжение на филмот Ghostbusters: Afterlife

Image

  • Трет дел на Venom е официјално во изработка

Venom review: a silly mess, that Tom Hardy can't save | Den of Geek

  • Третиот дел од анимираната Into The Spider-Verse франшиза добива официјален наслов, Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Вториот дел кој е меѓусебно поврзан со третиот е насловен Spider-Man: Across the Spider-Verse, анимиран филм на кој работат рекордни 1000 луѓе, ќе има 240 карактери и ќе се случува во 6 различни универзуми. Според овие бројки, ова е најголемиот анимиран филм во историјата. Првите 15 минути биле прикажани на CinemaCon а еве што има да каже режисерот Chris Miller:

“Phil Lord and Chris Miller are on stage to talk Spider-Man: Across The Spider-Verse. The sequel is way, way bigger than the last one. It’s the largest crew of an animated movie ever, This film has 240 characters. The first film had 40. Takes place on 6 universes.”

Spider-Man: Across the Spider-Verse е закажан за 2-ри јули, 2023 година.

  • Во изработка е филм за супер-моќниот борач El Muerto (нов па скоро и непознат карактер од стриповите на Marvel) кој ќе биде дел од Sony универзумот на Marvel ликови. Главната улога ќе ја игра раперот Bad Bunny кој е добитник на Grammy награда а филмот е закажан да дебитира во кино на 12-ти јануари, 2024 година.

Сите останати датуми за Marvel филмовите на Sony можете да ги проверите ТУКА.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО