Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокФилмовиSony со нови датуми за нивните Marvel филмови

Sony со нови датуми за нивните Marvel филмови

Sony Pictures го одложува продолжението на Into the Spider-Verse и поставува официјални датуми за Madame Web и Kraven the Hunter филмовите.

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1 е одложен за 2-ри јули 2023 година (од 7-ми октомври 2022 година).
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 2 е одложен за 29-ти март 2024 година (од неодреден датум во 2023 година).
  • Madame Web добива официјален датум за 7-ми јули 2023 година. Главната улога ќе ја игра актерката Dakota Johnson (Madame Web) додека пак сеуште непознатата споредна улога ќе ја игра актерката Sydney Sweeney.
Dakota Johnson's Madame web movie may not be what you expect - Academy sport
Dakota Johnson заедно со стрип верзијата на Madame Web
Euphoria” Star Sydney Sweeney Created Her Own Cassie-Themed Playlist | Teen Vogue
Актерката Sydney Sweeney позната по ТВ серијата на HBO, Euphoria.
  • Kraven the Hunter е големото изненадување бидејќи ќе дебитира како прв филм од сите останати погоре со датум на 13-ти јануари 2023 година. Актерот Aaron Taylor-Johnson ќе ја игра главната улога.
Kraven Movie Casts MCU Quicksilver Aaron Taylor-Johnson As Spider-Man Villain
Актерот Aaron Taylor-Johnson со стрип верзијата на Kraven the Hunter
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО