Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокГејмингDiablo Immortal пристигнува на PC, Android и iOS

Diablo Immortal пристигнува на PC, Android и iOS

Новата Diablo видеоигра ќе биде достапна на 2-ри јуни.

Иако студиото Blizzard имаше најавено нова Diablo видеоигра ексклузивно за мобилните телефони, добивме изненадувачка новост дека таа ќе биде достапна и за PC, а воедно и дека студиото работи на „cross-play“ и „cross-progression“.

Оваа MMORPG видеоигра ќе биде бесплатна и ќе може да се игра само online. А приказната е продолжеток на Diablo II: Lord of Destruction и во истата ќе сретнеме многу нови ликови.

Освен ова, Blizzard изјавија дека работат и на Diablo IV, на нова World of Warcraft видеоигра за мобилни телефони, нова „survival“ видеоигра и долгоочекуваната Overwatch 2.

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ