Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокГејмингCD Projekt Red разговараат за The Witcher 4 и иднината на Cyberpunk...

CD Projekt Red разговараат за The Witcher 4 и иднината на Cyberpunk 2077

Во новото интервју за полскиот економски весник Rzeczpospolita, Adam Kiciński разговараше за иднината на двете главни франшизи на CD Projekt Red.

Тој рече дека следните чекори се случуваат во 2022 година, бидејќи стратешката цел на CD Projekt е да работи на двете игри паралелно почнувајќи од следната година. Иако можеби веќе се работи зад сцената, за да се открие како развивачот ќе му пристапи на својот следен голем проект, знаеме дека следното издание на The Witcher сега официјално ќе биде во производство во 2022 година.

Покрај тоа што има едно од најлошите лансирања во историјата на игрите, CD Projekt Red има големи надежи за иднината на Cyberpunk 2077. Играта неодамна доби голем број позитивни критики на Steam, откако излезе во продажба на 50% попуст. Студиото исто така планира да објави големо ажурирање во почетоците од следната година.

Kiciński исто така се осврна на тоа дали CD Projekt Red бара инвеститори:

„Со години кажуваме дека планираме да останеме независни и не планираме да станеме дел од поголем ентитет“, рече Kiciński преку VGC. „Ние исто така не бараме стратешки инвеститор“.

Во моментов има малку до никакви информации за тоа што ќе дојде со популарната игра The Witcher 4. Знаеме дека има ажурирање за конзолите од новата генерација што ќе биде достапна некаде следната година.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО