Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокСерииInjustice анимиран филм, The Long Halloween Part 2 Trailer, Green Lantern HBO...

Injustice анимиран филм, The Long Halloween Part 2 Trailer, Green Lantern HBO Max Casting, Batgirl добива режисери

Двата нови анимирани филмови на DC + актер за новата Green Lantern серија на HBO Max

‘Injustice: Gods Among Us’ анимиран филм

Најновите најавени анимирани филмови на DC закажани за летово се ‘Batman: The Long Halloween’ Part 1 и Part 2, официјално е потврдено дека следниот филм ќе биде адаптација на Injustice приказната од популарните видео игри и стриповите на DC comics.

Краток опис на приказната:

Metropolis е уништен од бомба, Lois Lane е убиена од Joker, Superman станува единствениот диктатор на земјата, Batman и останатите се борат против режимот.

Погледнете ја приказната за Injustice Year 1 прикажана според видео играта (во стриповите има изданија до Year 5 од Injustice настанот):

 

 

‘Batman: The Long Halloween Part 2’ Трејлер

За сите информации и трејлер за Part 1, приказната, ликовите, стрипот, притиснете ТУКА.

‘Batman: The Long Halloween Part One’ ќе биде достапен од 22ри Јуни а ‘Part Two’ во текот на есента во 2021 година. Филмот е анимиран според новиот стил на анимација сличен на предходните два анимирани филмови на DC, ‘Superman: Man of Tomorrow’ и ‘Justice Society: World War II’.

 

Green Lantern HBO Max, Alan Scott casting

Покрај новоста која ни пристигна пред неколку недели дека актерот Finn Wittrock ќе ја игра улогата на ликот Guy Gardner/Green Lantern, ни пристига и официјална потврда од страна на списанието Deadline дека актерот Jeremy Irvine е во преговори за улогата на Alan Scott (според стриповите е првиот Green Lantern од планетата земја како дел од првата лига на суперхерои, Justice Society).

Finn Wittrock / Guy Gardner / Green Lantern
Jeremy Irvine / Alan Scott / Green Lantern

 

Филмот ‘Batgirl’ кој ќе биде специјално за стриминг платформата HBO Max добива режисери:

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО