Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокАнимеПогледнете го трејлерот за Resident Evil: Infinite Darkness.

Погледнете го трејлерот за Resident Evil: Infinite Darkness.

Искочи првиот трејлер и постер за Resident Evil: Infinite Darkness!

Infinite Darkness ќе биде CGI-аниме серија на Netflix базирана на Resident Evil франшизата. Главни ликови ќе бидат добро познатите карактери од видео играта Resident Evil 2, Leon и Clarie. Направена од TMS Entertainment и анимирана од Quebico.

Само на Netflix на 8 Јули 2021 година.

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ