Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокПоп КултураGiveaway игра со Goblin Games! Најголем избор на Фанко фигури!

Giveaway игра со Goblin Games! Најголем избор на Фанко фигури!

Препознатливи по големата POP глава и малото детално тело, Фанко фигурите станаа популарен дел од нашата модерна култура!

Единствено во Гоблин, изборот на Фанко е огромен. Почувајќи од аниме карактери па се до кошаркарски суперѕвезди. Во продажба имаат и специјални изданија на Фанко фигури кои ретко се наоѓаат на друго место.

Гоблин може да се пофали со нивното 20 годишно работење и постојаниот избор на друштвени игри, разно-разни фигури, Trading Cards, чашки, привезоци, шишенца и безброј артикли кои се карактеризираат како официјален Merch.

Нивната онлајн продавница ви нуди брз, лесен и едноставен начин да си купите производ со опција за достава до дома!

Разгледајте ги сите достапни производи на https://goblingames.mk/

Со дечките од Гоблин решивме да направиме некого среќен, да доделиме Фанко фигура од Miles Morales која дефинитивно ќе го разубави вашето биро, полица па можеби и некое друго видливо место во вашата просторија!

Се што треба да направите е следно:

  1. Follow @goblingamesmk и @comics.mk на Инстаграм.
  2. Во коментари на нашата Инстаграм објава напишете ја вашата омилена Фанко фигура од колекцијата на Гоблин (изберете од сликите подолу).
  3. Во истиот коментар тагнете пријател со кого би сакале да ја споделите Фанко фигурата, може да тагнете и повеќе пријатели но во различни коментари.

По случаен избор, среќниот добитник ќе биде објавен во понеделник (04.10.2021).

Погледнете го извонредниот избор на Фанко фигури во продавницата на Гоблин:

 

 

 

 

 

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО