Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокПоп КултураРетроспектива: Најголемиот LEGO Batcave изработен од Waller Customs! (ВИДЕО)

Ретроспектива: Најголемиот LEGO Batcave изработен од Waller Customs! (ВИДЕО)

Wayne Manor / Batcave изработен по слободна креација од 75,000 LEGO парчиња!

*Видеото од офицјалниот LEGO профил со целосниот процес на изработка на сетот е достапно подолу.

Добиваме и слики од официјалниот сет на ‘The Dark Knight’ трилогијата каде главен фокус е Batmobile-от:

Целосниот процес на изработка на Batcave-от:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ