Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокГејминг‘Marvel’s Midnight Suns’ со два ГЕЈМПЛЕЈ трејлери! (ВИДЕО)

‘Marvel’s Midnight Suns’ со два ГЕЈМПЛЕЈ трејлери! (ВИДЕО)

Нова Tactical RPG игра изработена од Firaxis Games (XCOM серијалот) а издадена од 2K, ќе биде достапна во март 2022 година.

Ghost Rider, Blade, Doctor Strange и други мистични карактери во придружба на Iron Man и Wolverine ќе се соочат со нови предизвици.

Ќе биде достапна за:

  • Microsoft Windows

  • Nintendo Switch

  • PlayStation 4

  • PlayStation 5

  • Xbox One

  • Xbox Series X/S

Интересен факт е што ќе има нов оригинален Marvel карактер наречена The Hunter (од трејлерот) која е повикана од гробот на една клучна фигура во играта.

*Добиваме два ексклузивни гејмплеј трејлери:

Marvel’s Midnight Suns – Official Gameplay Reveal Trailer

Marvel’s Midnight Suns – Official Extended Gameplay Walkthrough Trailer

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ