Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокПоп КултураAvengers Campus е нешто сосема ново и уникатно во Disneyland! (ВИДЕО)

Avengers Campus е нешто сосема ново и уникатно во Disneyland! (ВИДЕО)

Првата и единствена Marvel Studios атракција може да се посети само во Diseny паркот во Калифорнија а во моментов се изработува и за другите паркови на Disney ширум светот!

Почнувајќи од мистичниот мултиверзум на Doctor Strange, лабараториите на Hank Pym кои служат како необичен ресторан за посетителите, вистинска макета на Quinjet, па се до елитната единица на Wakanda, Dora Milaje, новата атракција има што да понуди.

Официјалното отварање на Avengers Campus-от од страна на Kevin Feige, Bob Chapek и неколку други познати филмски ѕвезди од филмскиот универзум на Marvel:

Дали сте знаеле дека каскадерскиот трик што го прави Spider-Man во Avengers Campus-от е всушност автоматизиран робот?

Повеќе за технологијата на каскадерскиот роботот:

Дел од видеата во статијата се по сугестија на Теодора Дракулоска.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО