Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокПоп КултураLenovo направија гејмерска столица инспирирана од Demon Slayer со вградена катана.

Lenovo направија гејмерска столица инспирирана од Demon Slayer со вградена катана.

Ако сте голем фан на Demon Slayer ја најдовме совршената столица за вас.   

Дизајнот на најновата гејмерска столица на Lenovo е инспирирана од кимоното на карактерот Giyu Tomioka.

Има вграден држач за катана чиј дизајн е исто така направен по анимето и со него доаѓа и репликата на Nichirin Blade кој што не е отстранлив поради безбедносни причини.

Иако столицата може да е совршена за вашиот setup, Lenovo ќе произведат само пет столици кои ќе бидат за промотивен giveaway во Јапонија.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО