Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокФилмовиDave Bautista и Edward Norton ќе бидат дел од 'Knives Out 2'

Dave Bautista и Edward Norton ќе бидат дел од ‘Knives Out 2’

Феноменални глумци за продолжението од хитот ‘Knives Out’

Netflix ќе плати сума од $450 милиони со цел да ги добие правата и да изработи две нови продолженија од ‘Knives Out’, актерот Daniel Craig ќе се врати во улогата на Benoit Blanc и ќе решава нова мистерија со нови ликови.

Dave Bautista и Edward Norton ќе се придружат на актерската екипа и со тоа може да очекуваме уште повозбудливо продолжение.

 

Вториот дел ќе почне да се снима на 28-ми Јуни во Грција под режија на Rian Johnson.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ